Вдома, на роботі, в авто, кемпері чи на природі неодмінно потрібні джерела електроструму. Це можуть бути павербанки для заряджання смартфона та музичної колонки, зарядні станції, акумулятори чи генератори для підключення техніки та робочих інструментів. Проте під’єднати ноутбук, електроплиту або шуруповерт, які працюють від змінного струму 220В, безпосередньо до акумуляторної батареї на 12 або 24В постійного струму не можна. Для цього використовуються спеціальні прилади — інвертори напруги.
Інвертор напруги перетворює електроенергію постійного струму на електроенергію змінного струму, змінюючи його частоту, амплітуду та форму. Струм, згенерований сонячною міні-електростанцією або бензиновим генератором, інвертор дозволяє використовувати для живлення побутових приладів, обладнання та інструментів у квартирі, приватному будинку та автомобілі.
Завдяки транзисторам та тиристорам інвертори напруги перетворюють 12В, 24В або 48В від акумуляторів у 220/230 В, які можуть споживати:
освітлювальні прилади;
офісна техніка;
електроінструменти;
медичне та лабораторне устаткування;
котли опалення;
зварювальні апарати.
Інвертори напруги незамінні для власників авто та професійних водіїв. Вони дозволяють під час довгих відряджень, подорожей чи відпочинку на природі заряджати від автомобільного акумулятора гаджети, засоби зв’язку та портативні обігрівачі.
Інвертори розрізняють за формою струму — чистою або модифікованою синусоїдою. Для малопотужних домашніх сонячних електростанцій, легкових автомобілів, карет швидкої допомоги, мобільних офісів, катерів та інших транспортних засобів слід обирати інвертори напруги з правильним синусом. Чиста синусоїда необхідна чутливій побутовій техніці. До синусоїдних інверторів підключається обладнання, яке містить двигуни, насоси, трансформаторні блоки та індукційні котушки.
Інвертори з модифікованою або квазісинусоїдою підходять для комп’ютерів та пристроїв з імпульсними блоками. Їх не варто обирати для холодильників, газових котлів, кондиціонерів, обігрівачів, електроінструментів та іншої техніки, заснованої на електромагнітних процесах.
За своїм різновидом інвертори можуть бути:
мережевими;
автономними;
гібридними.
On-grid, або мережеві, інвертори напруги працюють від електромережі, а в разі відсутності струму перемикаються на електропостачання від альтернативних джерел енергії, генераторів або сонячних батарей. Вони підходять для систем, в яких важливо підтримувати безперебійну роботу та знизити залежність від стрибків напруги у центральній системі електропостачання.
Off-grid, або автономні, не підключаються до загальної електромережі. Вони працюють від акумуляторів та дозволяють вмикати прилади у віддалених районах, в транспортних засобах та польових умовах. Завдяки батареям, які зберігають надлишок енергії, виробленої сонячними електростанціями або вітрогенераторами, автономні інвертори напруги можуть забезпечувати електроенергією:
дачні будинки;
туристичні намети;
обладнання рятувальників, військових чи науковців.
Гібридні інвертори напруги поєднують переваги мережевих та автономних пристроїв. Можуть працювати від мережі та в разі відключення центрального електропостачання перемикатися на роботу від акумуляторних батарей. Встановлення гібридного інвертора напруги на підприємстві, вдома, в гаражі чи майстерні дозволяє отримати повноцінне джерело енергії в будь-яких ситуаціях, незалежно від графіків відключень світла чи аварій в центральній мережі.
Щоб вибрати оптимальну модель інвертора, слід розрахувати сумарну потужність, якої потребують прилади. Для забезпечення аварійного електропостачання можна обрати автономні інвертори на 1000Вт або потужніші на 3000Вт. Для жителів віддалених районів незамінними є гібридні інвертори. Вони дозволяють не залежати від зовнішніх факторів, проте їхня ціна дещо вища, ніж в автономних моделей. Для стабільної роботи офісу чи багатоквартирного будинку краще обрати гібридний інвертор напруги потужністю від 5000Вт.
Щоб ефективно використовувати енергію від сонячних батарей та підключатися до мережі вночі або коли сонця недостатньо, варто купити мережевий інвертор напруги. Він дозволить знизити залежність від мережі, але не від’єднатися від неї зовсім.
Перепади напруги негативно впливають на чутливі прилади, тому потрібні стабілізатори. Інвертори напруги здатні стабілізувати напругу на виході незалежно від стрибків вхідної напруги. Вони працюють завдяки електронним схемам та є більш ефективними для захисту обладнання від змін напруги.
На відміну від інверторних стабілізаторів, релейні або трансформаторні пристрої для стабілізації напруги використовують механічні або магнітні компоненти. Обираючи пристрій, потрібно пам’ятати про те, що стабілізатори не здатні обробляти настільки високу напругу, як інвертори, та призводять до більших втрат потужності електроприладів.
Інверторні стабілізатори дають можливість підключити до бензинових або дизельних генераторів обладнання, яке через погану якість форми вихідного сигналу не може працювати безпосередньо від генератора. Інвертори швидше реагують на зміну напруги та потребують менше часу на компенсацію коливань, ніж трансформаторні або релейні стабілізатори.
Правильно підібраний інвертор забезпечить домогосподарство або підприємство аварійним джерелом електропостачання, запобіжить зниженню потужності приладів та їхній поломці. Замовити та купити з доставкою по Україні найкращі інвертори різних типів, надійні джерела безперебійного живлення, зарядні станції та інше обладнання для дому та бізнесу можна на сайті інтернет-магазина Eagle.