Мобільний зв’язок досить поширений серед різних верств населення, але існують ситуації, коли найкращим обладнанням для зв’язку стане портативна рація чи радіостанція. Вони не потребують додаткового устаткування, наявність поблизу мобільних вишок для передачі сигналу, СІМ-карток. Рацію можна взяти з собою на відпочинок, піти на полювання, виконувати військові завдання.
Цифрова рація призначена для передачі голосових повідомлень за допомогою радіохвиль й не залежить від місця знаходження співбесідників чи від зони покриття. Основним фактором для роботи радіостанції є радіус дії передавача.
В залежності від потужності пристрою поділяють наступні категорії:
Аматорські. Стануть у нагоді під час полювання, походів. Їх застосовують у розвагах, тренувань, іграх на відстані. Такі рації використовують означені частоти, які не потребують сертифікації (UHF, PMR, LPD). Перевагою стане проста експлуатація, мобільність, доступна ціна.
Професійні. Використовуються військовими, рятувальниками, поліцією, швидкою допомогою, у промисловому секторі. Часто такі пристрої можна зустріти на фурах, де водії постійно перемовляються. Окремий клас надійних та потужних радіостанцій складає військове тактичне обладнання, що дозволяє швидко отримувати інформацію, передавати дані, коригувати пересування військ. До обладнання висуваються конкретні вимоги щодо функціональності. Вони діють у певних частотах.
Виробники пропонують великий асортимент рацій, які вирізняються різноманітними функціями й потребують ретельного вивчення задля правильного використання.
Для різних потреб існують рації таких типів:
Портативні. Оснащені акумулятором, мають невеличкі розміри, легкі, багатофункціональні. Можливе використання у польових умовах, в автомобілях через мобільність та можливість переносити з місця на місце.
Стаціонарні. Вирізняються великою потужністю, мають значну вагу, тому розміщуються у приміщеннях чи на означеній позиції. Оснащені великою кількістю роз’ємів, потребують окремого генератора для підживлення. Переважно монтуються на габаритному транспорті (літаки, морські судна), наземних станціях (полярних).
На нашому сайті можна придбати портативну радіостанцію перевіреного бренда Моторола за доступною вартістю або військову рацію з великою потужністю, цифрові чи аналогові пристрої, ретранслятори та автомобільні радіостанції.
Перед тим, як придбати радіостанцію для своїх потреб, необхідно орієнтуватися на наступні критерії.
Чим вищий цей показник, тим збільшується відстань передачі сигналу. Із малою потужністю 2-3 Вт, середні – до 5 Вт, високі – до 10 Вт. Для невеличких відстаней (до 3 км або по прямій до 8 км) достатньо першого варіанта. Другий знадобиться при наявності пересічної місцевості та радіусу роботи до 10 км. Складні умови (до 5 км) й відстань до 20 км потребують більш потужної техніки на 10 Вт. Правильно підібрана антена збільшить радіус дії.
Радіостанції можуть працювати в одній або декілька діапазонах для прийому чи передачі сигналу. Найпопулярнішими є:
VHF (136-174 тис. МГц);
UHF (400-520 тис. МГц);
VF/UHF (дводіапазонний від 136 до 174 й 400-520 МГц).
Перший покладається на високі частоти (довжина хвилі 2 м) та використовується спеціальними службами, радіоаматорами, лісовими господарствами. Для цього потрібно мати дозвіл від відповідних структур. Без нього заборонено виходити на зв’язок на цих частотах, щоб очистити простір. Сигнал проходить добре навіть на портативні рації із довгою антеною. Для поліпшення зв’язку слід підняти вище, щоб збільшити радіус дії антени.
Другий діапазон (ультрависокі частоти із довжиною хвилі 70 см) є найпоширенішим у світі. Не вимагає дозволів. Добре працює у містах, складах, супермаркетах, готелях, на будівництві. У лісосмузі відчуваються значні перешкоди. Для покращення якості зв’язку використовують ретранслятори.
Важливо знати, де саме буде використовуватися обладнання. Це може бути відкрита місцевість (польові умови) без високих будівель, ЛЕП та інших утворювачів електромагнітних хвиль, без дерев. Або пересічена, де зустрічаються невеличкі ліса, пагорби чи ями. У лісовій зоні зв’язок може часто зникати через наявність перешкод та перепади висот, як у горах. У містах з високою забудовою, наявністю великої кількості електромагнітних випромінювачів, автомобілів критерії до вибору рації стають вимогливішими.
Якщо призначення рації – для складських чи військових укриттів із залізобетонною конструкцією, товстими стінами, значними площами покриття, то потужність повинна бути відповідною. Для автомобілістів, водіїв фур слід обирати пристрої для пересіченої місцевості із великою дальністю дії.
Слід оцінити, на скільки вистачає одного заряду, як швидко розряджається пристрій. В продажу є наступні типи акумуляторів:
стандартні (йдуть у комплекті з пристроєм невеликої потужності, розраховані на 1000-1800 мАгод, вирізняються компактними розмірами);
підвищеної ємності (здатні довгий час підтримувати роботу рації);
потужні (3000-4000 мАгод).
Нові літій-іонні акумулятори забезпечують більший заряд, не потребують постійної уваги, мають невеличку вагу. Є можливість заряджати батарею у будь-який час.
Деякі пристрої здатні витримувати перебування під водою протягом пів години на глибині до 1 метра (ступінь захисту IP66, 67, 68). Міцний, ударозахищений корпус подовжує строк дії.
Радіостанція повинна повністю справлятися з означеними задачами, забезпечувати стабільний зв’язок, бути мобільною та мати рекомендовані габарити. Кнопки не повинні западати чи відкривати доступ воді. Наявність екрану у сучасних моделях спрощує експлуатацію, дозволяє бачити дані та коригувати їх при необхідності.
В нашому інтернет-магазині Eagle можна купити портативні рації, автомобільні радіостанції, акумулятори до них за доступними цінами від світових брендів. Замовити товар можна за пару хвилин, діє швидка доставка по Україні. З якісним тактичним обладнанням завжди залишається зв’язок без перешкод у будь-якій місцевості.